Baer | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Baer

Systém BaerCoil® umožňuje výrazne zvýšiť pevnosť závitových spojov. Aplikácia BaerCoil vložiek nie je náročná na čas, ani na rôzne prípravky a dá sa rýchlo naučiť. Konštruktérom ponúka nové možnosti pri návrhu závitových spojov. Môžu dosiahnuť porovnateľnú pevnosť závitového spoja, pri menšom počte závitov a menších rozmeroch spojovacích skrutiek. Skrátenie ich dlžky môže priniesť aj úsporu materiálu samotnej súčiastky. Veľkou výhodou je možnosť opráv závitov priamo z ruky, keď sa použije rezný závitník.

Závitové vložky z oceľového drôtu sa vtočia do závitu, ktorý sa predtým vytvorí špeciálnym rezným závitníkom. Táto technológia sa môže použiť nielen pri výrobe, ale aj pri oprave strhnutých závitov. BaerCoil® navyše ponúka aj technológiu spevňovania materiálu pri tvorbe závitu (formovací závitník). V kombinácii so závitovými vložkami tak môžeme dosiahnuť maximálne zvýšenie pevnosti závitového spoja. Formovací závitník je však možné použiť iba pri výrobe, nie pri opravách, ktoré sa väčšinou vykonávajú z ruky.

Závitové vložky s formovacím závitníkom

Závitové vložky s formovacím závitníkom Závit sa nereže, ale formuje. K tomu sa používajú špeciálne BaerCoil® formovacie závitníky, ktoré materiál zhutnia a vyformujú do závitu. Výsledkom je, že takýto závit, do ktorého sa osadí závitová vložka z oceľového drôtu vydrží oveľa vyššiu záťaž. Vyformovanie závitu je oproti vyrezávaniu rýchlejšie a nevytvárajú sa špony. Formovací závitník má navyše dlhšiu životnosť.

Závitové vložky BaerCoil

Závitové vložky BaerCoil Závitové vložky na opravu závitov a zosilnenie (pancierovanie) závitov. Pomocou vložiek dosiahneme vyššiu pevosť závitových spojov vyrobené podľa DIN 8140 a iných štandardov materiály AISI304, AISI316, Inconel X-750 a iné

Závitové vložky BaerFix

Závitové vložky BaerFix Samorezné závitové vložky pre spevnenie alebo opravu závitov

BaerGrip – račňa s maximálnou flexibilitou

BaerGrip – račňa s maximálnou flexibilitou BaerGrip račňa je skutočne univerzálna. Ako jediná 1/4″ račňa na trhu sa dá použiť: s krídlovou rukoväťou (T-rukoväť) s jednostrannou krátkou L-rukoväťou (veľmi užitočné v stiesnenom priestore) s predĺženou L-rukoväťou


This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!