Západky s kompaktným dizajnom | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Západky s kompaktným dizajnom

Elegantný dizajn a vynikajúca funkčnosť: nové západky GN 936 od spoločnosti Elesa+Ganter sú zabezpečené proti manipulácii a môžu byť vybavené integrovanou zámkou.

Sú kompaktné, univerzálne kompatibilné a zabezpečené proti manipulácii: západky GN 936 od spoločnosti Elesa+Ganter sa montujú na plochu, najmä v systémových zostavách. Tieto západky sú vždy prvou voľbou v prípadoch, keď je potrebné rýchle a jednoduché riešenie, keďže po zacvaknutí západky automaticky zaistia dvere, klapky alebo iné prístupy do prevádzkových priestorov, automatizovaných zón a strojných skríň.

Nové západky sa montujú na plochu a sú kompatibilné so širokou škálou profilových systémov podľa voľby zákazníka. Samozrejme, je možná aj montáž na hladkých plochách. V takom prípade je možné aj upevnenie dielu zozadu. Na montáž možno použiť imbusové zápustné skrutky, šesťhranné skrutky a šesťhranné matice s veľkosťou závitu M6. Vďaka konštrukcii otvoru sa dá západka ľahko prispôsobiť podľa rôznych rozmerov medzery medzi zárubňou a dverami.

Púzdro aj uzamykací mechanizmus je robustný zinkový tlakový odliatok a dodávajú sa s čiernym alebo strieborným povrchom. Západky a kryty sú vyrobené z jemne štruktúrovaného plastu zodpovedajúcej farby. Západka má vďaka širokej skosenej hrane elegantný a ľahký vzhľad, rovnaký je aj zvýraznený tvar rukoväte.

Kompaktný štandardný diel sa dodáva v troch prevedeniach: neuzamykateľný variant bez zámku a dve prevedenia so zámkou – jedno s univerzálnym kľúčom a druhé s jedinečným kľúčom.

Okrem robustnej konštrukcie sa vývoj zameral aj na ochranu proti manipulácii: Zástrčka aj západka do seba zapadnú v takej vzdialenosti a vzájomnej polohe, ktoré bránia neoprávnenému otvoreniu hneď od začiatku. Možnosti montáže spredu alebo zozadu sú konštrukčne navrhnuté s ohľadom na zabezpečenie.

Západka sa nedá odmontovať v uzavretom stave. Miesta upevnenia zostávajú skryté pod plastovými krytmi, ktoré je možné demontovať len s otvorenou západkou. Skrutky sú dostupné až potom.This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!