Upínacie krúžky Elesa+Ganter - iba normovaný diel? | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Upínacie krúžky Elesa+Ganter - iba normovaný diel?

Nie, upínací krúžok nie je iba jednoduchý normovaný diel. V skutočnosti reprezentuje sofistikovanú a mnohostrannú súčiastku. Určite ak pochádza zo sortimentu značky Elesa+Ganter. Až 18 rôznych typov upínacích krúžkov môžete nájsť v produktovej rade Elesa+Ganter.

Začína to štandardným upínacím krúžkom GN 705, ktorý sa upevňuje radiálne za pomoci skrutky podľa normy DIN. Produktový rad Elesa+Ganter dopĺňajú ďalšie rozmery, ktoré nie sú v norme DIN, ale napriek tomu si nájdu medzi zákazníkmi praktické využitie.

Narezané upínacie krúžky produktovej rady GN 706, ktoré zaisťujú spojenie trením redukciou šírky drážky pomocou uťahovania skrutky, sú dostupné vo verziách hliník, oceľ a nerez. Najnovšie sú dostupné s tlmiacimi časťami, dierami na upevnenie alebo inými doplnkami.

Prerezané upínacie krúžky radu GN 707 umožňujú radiálne aj axiálne možnosti montáže na hriadeli, zverný spoj je dosiahnutý tiež redukciou šírky drážky, avšak zmena šírky je dosahovaná zaťahovaním dvoch integrovaných skrutiek.

Tu tak isto Elesa+Ganter ponúka ďalšie možnosti pre zákazníka, buď s tlmiacimi prvkami, s dierami na zaistenie alebo ďalších doplnkov. Korózii vzdorné a ľahké upínacie krúžky zo zosilneného polyamidu dopĺňajú rad prerezaných upínacích krúžkov.

Pri použitiach ktoré požadujú časté premiestňovanie upínacích krúžkov bez použitia náradia, Elesa+Ganter ponúka dizajn buď s rýchlospojkou alebo s upínaciou pákou.

Nastaviteľná upínacia páka (ako alternatíva k integrovaným skrutkám) ako doplnkový sortiment, premení ktorýkoľvek upínací krúžok na rýchlo upínaciu variantu. Doplnkový sortiment ako sú samoistiace podložky a držiaky senzorov rozširujú možnosti použitia upínacích krúžkov.

GN 706

GN 707This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!