Návod na import 2D / 3D modelov E+G | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Návod na import 2D / 3D modelov E+G

A / Úvodná registrácia používateľa :

 • Registrácia je určená na sprístupnenie všetkých funkcíí na stránke výrobcu. Napr. zasielanie aktualít, resp. import 3D modelov súčiastok. Pochopiteľne registráciu stačí vykonať iba raz. Je osožné registračný formulár vypĺňať pozorne. Registrácia potom prebehne bez ťažkostí. Výrobca vám vzápätí pošle e-mail, ktorý treba potvrdiť. Pre pohodlie užívateľov sú na našej stránke uvedené 2 linky: CZ registrácia pre aktuality v češtine a ENG registrácia pre aktuality v angličtine.

B / Získanie náhradného ( provizórneho ) hesla :

Pre zriedkavé prípady, ak sa konštruktérovi vyskytne problém s heslom, tak v sekcii (záložke) My E+G bola pre tento účel vytvorená servisná možnosť získania provizórneho ( výrobcom vygenerovaného ) hesla.

 1. Získanie hesla ( nenápadný šedý text v šedom poli v sekci My E+G )
 2. Zadajte vašu E-mailovú adresu. Odoslať.
 3. Bude vám doručený email na vašu adresu pre potvrdenie požiadavky na nové ( provizórne ) heslo. Potvrdíte, že si skutočne želáte zmenu hesla. Mailom vám budú doručené nové prihlasovacie údaje ( váš email a 8-miestne alfanumerické heslo ).
 4. Tieto údaje potom môžete použiť na prihlásenie sa do databázy E+G. Provizórne heslo si neskôr môžete zmeniť na vlastné. Cez Vstup do My E+G sa dostanete do Menu. Vyberiete si tam položku Úprava vášho profilu. Pri úprave Vášho profilu si môžete tiež objednať e-periodikum Aktuality. Výrobca Vás potom bude e-mailom pravidelne informovať o nových súčiastkách.

C / Vlastný import

Na našej podstránke Elesa+Ganter kliknúť na pole (okienko) Download / Databáza 2D/3D CAD súčiastok

  • Otvorí sa Vám stránka výrobcu Elesa+Ganter
  • Stránku výrobcu si môžete prepnúť aj do českej verzie.
 1. Prihlásiť sa cez E-mail adresu a Heslo ( z úvodnej registrácie ). Po úspešnom prihlásení sa zobrazí zelená „fajka“ vpravo hore v sekcii My E+G
 2. Pri vyhľadávaní súčiastok treba zadávať len ich typ (napr. GN 300 ), nie celý alfanumerický kód súčiastky.
 3. V zobrazenej výslednej ponuke súčiastok sa už ľahko dá dohľadať konkrétna špecifikácia. Ak je kód súčiastky červený aktívny link, tak je 2D a väčšinou aj 3D model k dispozícii.
 4. Po kliknutí na kód súčiastky vybrať príkaz Download 2D/3D v Download Area. Po chvíli sa vám zobrazí aj interaktívny axonometrický obraz súčiastky (reaguje na ťahanie myšou). Prípadne si budete musieť doinštalovať špeciálny modul na prezeranie 3D.
 5. Request type ( 3D/2D ).
 6. File format ( pre 3D je k dispozícii už vyše 30 CAD formátov ). AutoCAD, 3D Studio, Aveva, BeckerCAD, Caddy, Cadmatic, Catia, FIDES, FORD, IGES, Inventor, JT, Marine, Mechanical Desktop, Metafile 3D, Nupas, One space Modeling, Parasolid, PDF 3D, Pro/E Wildfire, PRO-Desktop, SAT, SolidEdge, SolidWorks, STEP, Think3, Tribon M3, U3D, Universal 3D, Unigraphics, VRML, VX, Varimetrix, DXF, DWG, HP ME
 7. Request ( odoslanie vašej požiadavky ).
 8. Súbor 2D/3D vám bude o chvíľu doručený v zip formáte na E-mail adresu z úvodnej registrácie.

Pozn.: Alternatívna databáza 3D modelov

Na sťahovanie 2D/3D modelov súčiastok Elesa+Ganter môžete použiť aj špecializovaný server. Väčšina 3D modelov je dostupná na oficiálnej stránke Elesa+Ganter. Chýbajúce modely by mali byť doplnkovo k dispozícii na špecializovanom serveri. Ak bude model celkom chýbať, tak nás prosím kontaktujte, aby sme vám 3D mohli poslať.

Ak by sa predsa len vyskytol nejaký problém, tak nás prosím kontaktujte na petras.j@impkontakt.sk.

D / Objednávka zasielania e-aktualít

 1. Ak ste si pri registrácii (bod A) nezvolili zasielanie aktualít, tak to môžete spraviť aj neskôr.
 2. Cez Vstup do My E+G sa dostanete do Menu.
 3. Vyberiete si položku Úprava Vášho profilu.
 4. V dolnej časti potvrdíte objednávku e-periodika Aktuality.
 5. Výrobca Vás potom bude e-mailom pravidelne informovať o nových súčiastkách.


This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!