Návod na import 2D / 3D modelov E+G | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Návod na import 2D / 3D modelov E+G

A / Úvodná registrácia používateľa :

 • Registráciu stačí vykonať len raz.
  Vyplatí sa registračný formulár vypĺňať veľmi pozorne.
  Registrácia potom prebehne bez problémov.
  Pre pohodlie užívateľov je na našej stránke uvedený link registrácia

B / Získanie náhradného ( provizórneho ) hesla :

Pre zriedkavé prípady, ak sa konštruktérovi vyskytne problém s heslom, tak v sekcii (záložke) My E+G bola pre tento účel vytvorená servisná možnosť získania provizórneho (výrobcom vygenerovaného) hesla.

 1. Získanie hesla (nenápadný šedý text v šedom poli v sekci My E+G)
 2. Zadajte vašu E-mailovú adresu. Odoslať.
 3. Bude vám doručený email na vašu adresu pre potvrdenie požiadavky na nové (provizórne) heslo. Potvrdíte, že si skutočne želáte zmenu hesla. Mailom vám budú doručené nové prihlasovacie údaje (váš email a 8-miestne alfanumerické heslo).
 4. Tieto údaje potom môžete použiť na prihlásenie sa do databázy E+G. Provizórne heslo si neskôr môžete zmeniť na vlastné. Cez Vstup do My E+G sa dostanete do Menu. Vyberiete si tam položku Úprava vášho profilu. Pri úprave Vášho profilu si môžete tiež objednať e-periodikum Aktuality. Výrobca Vás potom bude e-mailom pravidelne informovať o nových súčiastkách.

C / Samotný import

 1. Podstránka Normované diely strojov sekcia Download link Databáza 2D/3D CAD súčiastok
 2. Prihlásiť sa cez E-mail adresu a Heslo (z úvodnej registrácie). Po úspešnom prihlásení sa zobrazí zelená „fajka“ vpravo hore v sekcii My E+G Niekedy môže byť problém s verziou prehliadača Internet Explorer, na ktorý stránka nemusi vždy správne reagovať. Vtedy použite Mozilla Firefox, ktorý je stabilnejší.
 3. Pri vyhľadávaní súčiastok treba zadávať len ich typ (napr. GN 300) , nie celý alfanumerický kód súčiastky.
 4. V zobrazenej výslednej ponuke súčiastok sa už ľahko dá dohľadať konkrétna špecifikácia. Ak je kód súčiastky červený aktívny link, tak je 2D a väčšinou aj 3D model k dispozícii.
 5. Po kliknutí na kód súčiastky vybrať príkaz Download 2D/3D v Download Area. Po chvíli sa vám zobrazí aj interaktívny axonometrický obraz súčiastky (reaguje na ťahanie myšou). Prípadne si k tomu účelu ešte budete musieť aktualizovať Javascript na zobrazenie vykresu CAD. Okno 3D ponúka aj zaujímavú funkciu zobrazenia súčiastky v rozobratom stave. Ak Javascript máte aktualizovany a suciastka sa nezobrazí, tak jej model ešte nie je k dispozícii. Ak však bude 3D model onedlho k dispozícii, tak sa v okne zobrazí červený oznam s výzvou, aby ste svoju požiadavku poslali na cad@elesa-ganter.com
 6. Request type (3D/2D).
 7. File format (pre 3D je k dispozícii už vyše 30 CAD formátov)
  AutoCAD, 3D Studio, Aveva, BeckerCAD, Caddy, Cadmatic, Catia, FIDES, FORD, IGES, Inventor, JT, Marine, Mechanical Desktop, Metafile 3D, Nupas, One space Modeling, Parasolid, PDF 3D, Pro/E Wildfire, PRO-Desktop, SAT, SolidEdge, SolidWorks, STEP, Think3, Tribon M3, U3D, Universal 3D, Unigraphics, VRML, VX, Varimetrix, DXF, DWG, HP ME
 8. Request (odoslanie vašej požiadavky). Objaví sa potvrdenie o odoslani poziadavky.
 9. Súbor 2D/3D vám bude o chvíľu doručený v zip formáte na E-mail adresu z úvodnej registrácie. Doležitá poznámka k modulu Java:
  Nech Vás nepomýli chybový oznam, ak nemáte nainštalovaný Javascript. Modely je totiž možné stiahnúť aj bez neho. Na chybový oznam stačí kliknúť OK. Konštruktér však bez Javascriptu neuvidí 3D náhľad súčiastky.
  Nasledujúce hlásenie Loading applet potom treba ignorovat a kliknúť na Request.
  Objaví sa potvrdenie o odoslaní požiadavky.
  Mailom dostanete požadovaný model.
  LINK NA STIAHNUTIE JAVASCRIPTU (kliknúť na červené tlačidlo "Free Java download" a následne na "Agree and Start Free Download", po stiahnutí súbor otvoriť a nainštalovať).
 10. V ojedinelých prípadoch, keď import 3D cez elesa-ganter.com neponúkne model, tak potom vyskúšajte import cez samostatné stránky výrobcov www.ganter-griff.com resp. www.elesa.com

Ak by sa predsa len vyskytol nejaký problém, tak nás prosím kontaktujte na dp@imp.sk.

D / Objednávka zasielania e-aktualít

 1. Cez Vstup do My E+G sa dostanete do Menu
 2. Vyberiete si položku Úprava Vášho profilu.
 3. V dolnej časti potvrdíte objednávku e-periodika Aktuality.
 4. Výrobca Vás potom bude e-mailom pravidelne informovať o nových súčiastkách.

Návod na stiahnutie modelov:

A) Z webu Elesa-Ganter.cz

 1. Na stránke https://www.elesa-ganter.cz/cs/b2bstorecze si nájdete požadovaný diel v katalógu. Po výbere sa v dolej časti stránky nachádzajú rozmerové varianty, v ktorých sa produkt vyrába.
 2. Pri každej veľkosti sa nachádza ikona balíka s popisom „View 2D3D“.
 3. Po kliknutí na ikonu balíka sa dá prezrieť model v 3D a zároveň si vybrať formát 3D súboru. Podporované sú natívne súbory CAD balíkov, ako aj univerzálne formáty STEP AP214, AP203 alebo IGES.
 4. Po vyplnení emailovej adresy obdržíte do pár minút email s prílohou vo formáte zip s Vami zvoleným 3D modelom.

B) Zo stránky partcommunity.com

Registrácia

 1. Pre sťahovanie zo stránky partcommunity je potrebná registrácia. Po otvorení stránky https://b2b.partcommunity.com/community/ je naľavo možnosť na prihlásenie/ registráciu. Zvolíme „Register for free“.
 2. Pre registráciu je potrebné vyplniť email, heslo, potvrdenie hesla, časovú zónu, jazyk, bezpečnostný kód a odsúhlasiť zmluvné podmienky (povinné je len prvé okienko)
 3. Po prijatí emailu a potvrdení registrácie by malo byť konto funkčné

Stiahnutie modelu

 1. Na stránke partcommunity https://b2b.partcommunity.com/community/ stačí do políčka vyhľadávača „Search“ zadať kód produktu. Pre komponenty od firmy Elesa funguje vyhľadávanie podľa označenia (napr. VTT.25-SST-M5 CLEAN) aj kódu (151752). Keďže rovnaký kód môžu používať iný výrobcovia na svoje výrobky, odporúčame vyhľadávať podľa označenia.
 2. Po vyhľadaní vyberiete model od jednej z firiem Elesa+Ganter, Ganter Norm, JW Winco alebo Elesa.
 3. Ak ešte nie ste prihlásený, v pravom hornom rohu je políčko login.
 4. Na ľavej strane si vyberiete požadovaný rozmer. Pri zmene rozmeru je potrebné vybrať „Update preview“.
 5. Cad model sa nachádza v záložke CAD nad oknom náhľadu. Stiahnutý súbor je priamo v univerzálnom formáte STEP.

Ak by sa predsa len vyskytol nejaký problém, tak nás prosím kontaktujte na dp@imp.skThis is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!