Spoločenský blog | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky


Spoločenský blog


Joga v dennom živote: Pokojná myseľ je zdrojom šťastia

 • Joga v dennom živote: Pokojná myseľ je zdrojom šťastia

Podpora športu a pohybu je tiež súčasťou našich projektov pomoci.

V tento rok sme podporili aj OZ Joga v dennom živote s poslaním rozvoja psychického, fyzického a duševného zdravia.

Kurzy sú vhodné pre ľudí všetkých vekových kategórií, začiatočníkov i pokročilých. Ako aj kurzy so zameraním na bolesti chrbta a kĺbov, relaxačné, meditačné a dychové cvičenia.

...

Viac

OZ Návrat do divočiny alebo inak čo robiť ak nájdem zranené zviera?

 • OZ Návrat do divočiny alebo inak čo robiť ak nájdem zranené zviera?

,,Občianske združenie Návrat do divočiny (v skratke ITW z anglického Into the Wild) je združenie, ktoré vzniklo za účelom zriadenia chovnej stanice na záchranu zranených a osirelých divo žijúcich zvierat v bratislavskom regióne“.

Okrem tohto združenia nie je v Bratislave a blízkom okolí žiadne zariadenie ako toto, a preto sa doteraz museli všetky zranené voľne žijúce zvieratá prevážať do iných miest, čo im spôsobovalo zbytočný stres.

...

Viac

Čo je u nás nové?

 • Čo je u nás nové?

Potom ako sme oslávili 20. výročie firmy v minulom roku prišli dalšie nové výzvy na rok 2018.

...

Viac

Firemná prezentácia, Bánovce nad Bebravou, SOŠ Strojnícka

 • Firemná prezentácia, Bánovce nad Bebravou, SOŠ Strojnícka

Včerajším dňom máme za sebou našu historicky prvú firemnú prezentáciu na strednej škole.

Radi sme prišli prezentovať pre slovenských študentov. Nešlo iba o súčiastky Elesa+Ganter a prvkov do plechu, ale aj o predanie 21 ročných skúseností, a tiež niekoľko rád do života a ďalšieho štúdia.

Naši študenti sú naša budúcnosť.

...

Viac

Ako vnímame ľudí bez domova?

 • Ako vnímame ľudí bez domova?

Aj vy niekedy prejdete okolo žobrajúceho pána na námestí a pomyslíte si, že prečo tu tento človek žobre, prečo nejde pracovať? Prečo nerobí niečo užitočné a len tu celý deň posedáva? Peniaze mu nedám, však aj tak by ich minul na alkohol a cigarety.

Úprimne aj mňa už niekedy niečo podobné napadlo, a tak som to riešila tak, že niektorým som peniaze dala a iným nie. Sama som si nebola istá, čo je správne urobiť. Niekoľkokrát ma aj jeden už teraz nebohý bezdomovec Palo pozdravil a ja som zas nevedela ako mám reagovať. Jednoducho mi bolo vždy hovorené, s takými ľuďmi sa nebav, akurát budeš mať s nimi problémy.

Postupne som si však vo svojom vnútri stále viac uvedomávala, že nikto si predsa život na ulici bez domova len tak sám nevyberá. Po nejakom čase mi však prišlo, že ľuďom bez domova treba nejako pomáhať. Každý z nás môže byť šťastný, že máme strechu nad hlavou a neriešime žiadne existenčné problémy. Niektorí však to šťastie nemali a nebola to vždy ich chyba ako dopadli.

...

Viac

Podpora detí z Kene, mesto Mtwapa: Tyron, Munga, Mody, Judis a Brighton

 • Podpora detí z Kene, mesto Mtwapa: Tyron, Munga, Mody, Judis a Brighton

Meno: Tyron Yaa

Rok narodenia: 2012, 6 rokov

Sociálna situácia:

Tyron žije v ronakej dedinke ako Judis a Mody. V podstate sú vzdialení príbuzní. Spôsob života ako aj miera biedy je rovnaká. Tyron nemá súrodencov a navštevuje 1. ročník ZŠ. Je to veselý a spontánny chlapček, ktorý sa zaujíma o všetko naokolo.

Apríl 2018

Tyron tak ako vštky deti dostal potravinovú pomoc: 20 kg trvanlivých potravín (ryža, fazuľa, kukuričná múka, pšenicčná múka a cukor). Okrem toho dostal vitamíny a hygienické potreby ( mydlo, zubnú kefku a pastu a prášok na pranie). Už sa pre neho šije nová školská uniforma

...

Viac

Irine a Agnes s vianočnými darčekmi

 • Irine a Agnes s vianočnými darčekmi

Dievčatá Irine a Agnes z Kene ktoré podporujeme už druhý rok majú za sebou Vianoce a začínajú opäť nový školský rok (v prípade Irine, Agnes chodí ešte stále do škôlky).

Podľa fotiek môžete vidieť ich radosť pri vianočných darčekoch (aj keď tam nemajú sneh). Okrem toho mali spoločnú aktivitu kreslenie, ktoré im pomáha lepšie vyjadriťich túžby v neľahkom živote.

...

Viac

Ako môžeme každý jeden z nás reálne pomôcť opusteným zvieratám?

 • Ako môžeme každý jeden z nás reálne pomôcť opusteným zvieratám?

Každého z vás už možno niekedy napadla otázka, ako môžem ja sám pomôcť opusteným zvieratám v útulkoch? Veľa ľudí si predstavuje, že pokiaľ nemá k dispozícii veľké množstvo finančných prostriedkov, tak jeho pomoc nebude mať zmysel alebo bude zanedbateľná. Možno vás prekvapím, ale nie je tomu tak. Každý jeden z nás má možnosť podporiť útulky rôznymi spôsobmi. Každá pomoc od vás vyhodeným, strateným a týraným zvieratám veľmi pomôže.

V tomto článku by som sa chcela zamerať na rôzne formy pomoci útulkom. Už aj malá pravidelná finančná suma pomáha útulkom prežiť.

...

Viac

Občianske združenie Viac než šperk, Podpora Agnes a Irine

 • Občianske združenie Viac než šperk, Podpora Agnes a Irine

V tento rok sme sa rozhodli podporovať trvalým mesačným príkazom 2 dievčatá z Kene z pobrežnej časti Kilifi (Mtwapa). Týmto článkom by som vám chcela viac priblížiť pôsobenie OZ Viac než šperk, nakoľko o dievčatách sme si už niečo povedali v predchádzajúcich dvoch článkoch (ich situáciu v článkoch pravidelne aktualizujeme).

...

Viac

Ako byť úspešný 20 rokov?

 • Ako byť úspešný 20 rokov?

Takýto článok písaný konateľom firmy Vás čaká už v septembrovom čísle časopisu Strojárstvo, a práve toto vydanie časopisu Strojárstvo/Strojírenství...

...

Viac

Ako šíriť myšlienku adopcie opustených zvierat na Slovensku?

 • Ako šíriť myšlienku adopcie opustených zvierat na Slovensku?

Už dlhšie rozmýšľam nad otázkou prečo také veľké percento ľudí na Slovensku rozmýšľa tak, že keď chcú mať doma domáceho miláčika, tak si ho jednoducho kúpia kľudne aj za 400 eur. Viem, že tento postoj je pre ľudí úplne prirodzený, pokiaľ nemajú dosť informácií ohľ...

...

Viac

Vianočný oznam

 • Vianočný oznam

Vážení zákazníci, v súvislosti so sviatkami a koncoročnou inventúrou si vás dovoľujeme upozorniť, že v období 21.12.2015 – 6.1. 2016 budeme mať zatvorené. Posledný výdaj tovaru bude 18.12.2015 a 7.1.2016 sme Vám opäť plne k dispozícii. Ďakujeme za pochopenie. IMP Kontakt, s.r.o.

...

Viac

Filozofia pomoci

 • Filozofia pomoci

Nedávno som sa dostala do diskusie ohľadom témy prečo pomáhať zvieratám, keď môžeme radšej pomáhať ľuďom. Každý z nás na to má svoj vlastný pohľad. Je medzi nami veľa ľudí, ktorí nerozumejú prečo pomáhame aj zvieratám, nielen ľuďom. Nakoniec je to dobrá otázka, pretože nás núti sa zamyslieť nad tým, podľa čoho sa každý z nás rozhoduje.

...

Viac

Lokálna výstava Elesa+Ganter v Žiline

 • Lokálna výstava Elesa+Ganter v Žiline

Výherci v tombole: 1.miesto: Karafa na vodu alebo víno a 6 pohárov, značkové náradie, vizitkár Vývoj Martin-Z. Karlik 2.miesto: Športová taška a uteráky na dovolenku, vizitkár Vinuta – J. Bakoš 3.miesto: Taška na topánky a ruksak, vizitkár NN Inc. V. Hirner

...

Viac

Trvalé príkazy pomáhajú útulkom

 • Trvalé príkazy pomáhajú útulkom

V predchádzajúcom článku som písala o spôsoboch ako pomôcť zvieratám z útulkov. V tomto článku by som sa chcela zamerať na trvalé príkazy. Už aj malá pravidelná finančná suma pomáha útulkom prežiť. Ako prebieha financovanie v útulkoch? Veľakrát sú zvieratá...

...

Viac

Pomoc útulkom a karanténnym staniciam

 • Pomoc útulkom a karanténnym staniciam

Ako môžeme každý jeden z nás reálne pomôcť zvieratám z útulkov a karanténnych staníc? Každého z Vás už určite napadla otázka, ako môžem ja sám pomôcť opusteným zvieratám v útulkoch a kastračných staniciach? Veľa ľudí si predstavuje, že pokiaľ nemá k d...

...

Viac

Život nie je na predaj

 • Život nie je na predaj

Určite už každého človeka napadla otázka ako vyriešiť problém preplnených útulkov a nechcených psov. Normálne môžete počuť názor veľa chovateľov, aby ste si kupovali psov s papiermi, v žiadnom prípade nie od krutých množiteľov psov. Možno Vás prekvapím, ale riešenie tejto otázky exis...

...

Viac

Karanténna stanica ako koncentračný tábor pre psov

 • Karanténna stanica ako koncentračný tábor pre psov

Karanténna stanica nie je útulok Čo si predstavíme pod slovným spojením karanténna stanica? Veľa z nás určite napadne slovo karanténa, ktoré znamená dočasná izolácia zvieraťa, pokiaľ sa dostane z choroby alebo umiestnenie psa v izolácií. Bohužiaľ, v súvislosti s karanténnymi stanicam...

...

Viac

IMP Kontakt na sociálnej sieti Facebook

 • IMP Kontakt na sociálnej sieti Facebook

Spoločnosť IMP Kontakt je od semptembra 2014 na Facebooku. Na našom Facebooku sa dozviete novinky, zaujímavosti a iné informácie. Navyše nám tam môžete napísať postrehy a nápady na zlepšenie. Ďakujeme Vám vopred za názory a pripomienky k našej stránke a ponúkanému sortimentu. Na na&s...

...

Viac

PF 2014

 • PF 2014

IMP KONTAKT, spol. s r.o. Ferdiša Kostku 1 841 05 Bratislava Email: obchod@impkontakt.sk

...

Viac

Úspešných 15 rokov

 • Úspešných 15 rokov

Rozhovor s Ing. Miroslavom Petrášom v časopise Strojárstvo autor: Ján Minár, www.strojarstvo.sk Na trhu pôsobia 15 rokov, s bratom založili úspešnú firmu. O kľúčových momentoch, ktoré formovali IMP Kontakt, spol. s r. o., Bratislava do dnešnej podoby a o výhľadoch do budúcnosti hovor&iacu...

...

Viac

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!