Rehabilitácie pre Damiánka a Veve (Veroniku) | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Rehabilitácie pre Damiánka a Veve (Veroniku)

Začiatkom roka sme dostali hneď niekoľko žiadostí o pomoc, preto sme začali spolupracovať s portálom ľudiaľuďom.sk, kde môžete aj nájsť viac informácií.

Veronika:

Moja dcéra Veronika sa narodila v siedmom mesiaci tehotenstva s diagnózou Downov syndróm a s ťažkou srdcovou vadou. Keď mala 1 rok, srdiečko jej operovali dvakrát. Lieky od kardiológa užíva dodnes. Narodila sa s váhou 1,85 kg a dnes je už z nej veľká slečna. Pred piatimi rokmi sa u nej prejavil autizmus. Napriek svojim diagnózam sa Veve vie tešiť zo života. Má rada šnúrky v ruke, bábiky a zvieratká. Teší sa aj z tabletu kde si púšťa obrázky a zvuky zvierat. Veve nerozpráva a má panický strach z lekárov. Často ju bolievajú nohy. Niekedy až tak, že pár dní sa ani nepohne z postele. Nosieva ortopedické topánky. Keď môžeme a nájdeme si pomoc, chodievame na rekondičné kúpeľné pobyty s procedúrami pre ňu . Tieto pobyty Veronike veľmi pomáhajú. Chodievame aj ambulantne hlavne do kúpeľov v Dudiniciach. Dcéra je vo vode veľmi šťastná.

Damiánko:

Damiánko má 4 roky, narodil sa predčasne 32tt s váhou 1400g. Bol resuscitovaný. Následky sa ukázali po pol roku. Diagnoza Spastiská Tetraplegická DMO. Odvtedy sme začali bojovať o zlepšenie zdravotného stavu. Podarilo sa viac ,ako lekári predpovedali, okrem chodenia sme v poriadku aj mentálne...Pomocou dobrých ľudi sme sa dostali na operáciu Ulzibat v Kladne, ktorá nám uvoľnila spasticídu na nôžkach ..absolvovali sme rehabilitáciu po Ulzibáte ,kde sa konečne postavil bez plačkania na nôžky ...Učíme sa konečne chodiť ,aby sa mohol čoskoro zaradiť a žiť, ako jeho rovesníci ....potrebujeme ďalšie rehabilitácie, ktoré bohužiaľ finančne nezvládame, jedna rehabilitácia nás vyjde s cestou, ubytovanim ,stravou 4krát toľko ako náš mesačný príjem ...a ešte mame staré autíčko, na ktorom máme vždy čo opravovať, bez auta sme strateny.... Mám jediné dieťa, pre ktoré žijem. Bohužial ,bez pomoci nedokážem zabezpečiť pre Damiána potrebné rehabilitácie.

Damiánkovi aj Veve želáme čo najväčšie pokroky v liečbe.

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/5177

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/5824This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!