Múzeum praveku v Bojniciach- kam sa ísť pozrieť | Špeciálne strojárske súčiastky, lisovacie prvky

Múzeum praveku v Bojniciach- kam sa ísť pozrieť

Akurát dnes sme dostali vyúčtovanie nášho daru pre Múzeum praveku v Bojniciach, ktoré vám odporúčame navštíviť.

Za spomenutie určite stojí aj nočná prehliadka s horiacimi fakľami.

Múzeum praveku Slovenska je vzácna lokalita osídlenia nášho územia pravekými neandertálcami, sa nachádza v starom historickom centre mesta Bojnice v areáli Prepoštskej jaskyne.

Malebné mestečko Bojnice má vzácnu lokalitu pravekého osídlenia - neandertálsku Prepoštskú jaskyňu. Už 11 rokov tu pôsobí občianske združenie Bojnický skrášľovací spolok, ktorého členovia iniciovali vznik Múzea praveku www.muzeumpraveku.sk

Múzeum praveku vzniklo a "funguje" na základe dobrovoľníckej práce lokálnych nadšencov, ktorí sa vo svojom voľnom čase rozhodli zachrániť tento originálny areál na Slovensku, kde neandertálci naozaj žili. Keď sem pred rokmi prišli, našli tu iba jedno veľké smetisko...

Dnes však situácia vyzerá úplne inak - areál je vyčistený od odpadkov a poskytuje príjemné zážitky a poznatky z našej pravekej histórie. Vrátil sa sem opäť aj život prírody v plnej sile (netopiere, poštolky, divé kačky, žaby, jašterice...).

Spoločnosť IMP KONTAKT venovala občianskemu združeniu finančný dar vo výške 300 Eur. Z týchto prostriedkov bol zakúpený materiál na ďalší rozvoj múzea (ozvučenie vzdelávacích programov pre školy, nočné osvetlenie, rekonštrukcia oblečenia pravekých figurín).

Koho zaujíma praveká história našich ľudských dejín, návštíviť Múzeum praveku v Bojniciach je dobrý tip.This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!