Irine a Agnes s vianočnými darčekmi

Dievčatá Irine a Agnes z Kene ktoré podporujeme už druhý rok majú za sebou Vianoce a začínajú opäť nový školský rok (v prípade Irine, Agnes chodí ešte stále do škôlky).

Podľa fotiek môžete vidieť ich radosť pri vianočných darčekoch (aj keď tam nemajú sneh). Okrem toho mali spoločnú aktivitu kreslenie, ktorá im pomáha lepšie vyjadriťich túžby v neľahkom živote.

Obidve dievčatá pochádzajú z veľmi chudobných pomerov, kde si kedysi neboli sté, či dostanú každý deň stravu a už vôbec nesnívali o tom, že budú môcť niekedy do školy. Suma ktorú u nás dáme na obed a kávu im pomáha prežiť každý deň. Ľudia v týchto oblastiach žijú veľmi skromne, pretože im situácia danej krajiny a svojej rodiny nedovoľuje mať pravidelný a slušný príjem ako sme zvyknutí u nás v Európe.

Aj chudobné ženy túžia po deťoch, aj keď si ich reálne nemôžu dovoliť. Vedia však, že ak by žiadne deti nemali, tak sa nikto o ne nepostará a nepomôže im v starobe. Aj z toho dôvodu deti majú. Okrem toho myslím, že každá žena túži po svojich deťoch a je jedno, či je zo Slovenska alebo z Kene z Afriky.

Pomáhame tam kde môžeme, a tak spoločne s vami robíme svet lepším miestom pre všetkých.