Rotvajler Darwin zachránený v hodine dvanástej |

Rotvajler Darwin zachránený v hodine dvanástej

Rotvajler Darwin zachránený v hodine dvanástej

OZ Záchranný koráb v akcii:

15.5 2016

Išli sme poňho neplánovane a aj keď možno poviete, že nie sme normálni, načo ďalšieho keď nie sú financie, ale jednoducho sme ho nemohli nechať na ulici. Nik iný sa totiž nenašiel, kto by ho vzal. Toto sú prvé fotky, je tam aj kožná choroba, asi demodex, všetko sa uvidí ráno v Trnave. Má to byť rotvajler, ale je tak chudučký, že je to na zaplakanie :(... Dostal meno Darwin, lebo sa snáď bude vyvíjať k lepšiemu... Držte palce!

Fotky Darwina v akom stave sa našiel v máji tohto roku:

Rotvajler Darwin1 Rotvajler Darwin2 Rotvajler Darwin3

16.05. 2016

Preukázalo sa kožné ochorenie demodex vo veľmi pokročilom štádiu, krv ukázala problém so zápalom v tele a chudokrvnosťou (pravdepodobne z podvýživy). Čiastočne pečeňové testy trochu zvýšené, môže to byť ale zápalom, ktorý tu je. A teraz to lepšie: žiadne choroby prenášané komármi alebo kliešťami. Darwin má asi 4 - 5 rokov a aj keď váži iba 33 kg (na svoju výšku a vek by mal mať okolo 50!), vie sa ešte tešiť zo života, dokonca si aj zavrčal na lekárov, keď mu brali krv :). Máme nasadenú kúru, žiaľ nemáme možnosť ho kúpať, tak budeme aspoň striekať Clorexyderm, máme antibiotika a bol by v tom čert, aby sme ho z toho nedostali! Žerie momentálne 5 - 6 x denne. Je celý ubolený a v dôsledku pokročilej neliečenej choroby sa mu tvoria praskajúce fistuly (z veteriny som odchádzala ako z jatiek - celá krvavá), ale dostane sa z toho! Až bude v poriadku, bude to krásny pes a budem sa veľmi tešiť, keď budeme porovnávať fotky z prvého a neskorších dní... aj keď je to beh na dlhé trate.

31.05. 2016

Darwin priberá, začína sa správať ako pes, už si aj zašteká na cudzích :). Už nekrváca, ale demodex ešte nezmizol úplne, aj keď je to už omnoho lepšie. Veď vidno na fotkách.

Zdravý Darwin po 5 mesiacoch liečby v OZ Záchranný koráb, pripravený na adopciu:

Rotvajler Darwin4 Rotvajler Darwin5

3.9.2016

Z Darwina je už fešák bez demodexu. Svoju váhu už takisto dosiahol. A tak si tento 4 ročný rotvajler hľadá svoj nový domov kde bude zbožnovaný. Pomôcť mu môžete tak že ho budete zdielať (OZ Záchranný koráb na Facebooku, 2016)

Firma IMP Kontakt venovala na liečbu Darwina 100 eur. Okrem toho máme zadaný trvalý príkaz na 50 eur mesačne pre OZ Záchranný koráb, pretože vidíme, že p. Katarína Hambalková (predsedkyňa združenia) nehovorí, prečo sa pomôcť nedá, ona hneď ide do akcie. Týkalo sa to aj rotvajlera Darwina, ktorého nikto nechcel, pretože to bol príliš veľký pes na záchranu a príliš ťažký prípad. Útulky sú preplnené, vyhodené a týrané psíky sa nemajú kam umiestňovať. Veľa útulkom chýbajú financie a nemôžu si dovoliť zobrať ťažké prípady týrania. Našťastie sú tu ľudia, ktorí pomáhajú trvalými príkazmi, a tak zachraňujú spoločne s OZ Záchranný koráb každý deň.
This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!